Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že v pátek 5.7. bude naše provozovna zavřena z důvodu svátku. Děkujeme za pochopení. 🎉🎊"

Ride or FLYON

Objevte svět plný nových možností. Prozkoumejte nové hranice, během dne i v temné noci. S FLYON představujeme novou generaci ePerformance. Nový motor, zcela inovativní koncept celého provozu, více konektivity a inteligentní design. Z hlediska integrace, digitalizace nebo výkonu – všude tam nastavuje FLYON nové standardy.

Nabídku elektrokol FLYON naleznete zde.

Za prvním Haibike systémem ePerformance stojí německá inženýrská síla kombinovaná s inteligentní technologií a dlouholetými zkušenostmi v oboru. Všechny komponenty byly vyvinuty firmou Haibike a zapadají do systému, který lze provozovat snadno a intuitivně.
„Systém elektrokola, jak ho známe, jsme kompletně přehodnotili, abychom spustili novou generaci ePerformance. S FLYON jsme dokázali vytvořit systém podle našeho pojetí a koncept, který ctí přesně tu cestu, kterou by se podle našeho názoru měla elektrokola vydat.“ - Ingo Beutner, hlavní inženýr
Dálkové ovládání

Pro centrální rozhraní mezi jezdcem a systémem jsme vyvinuli dálkové ovládání, které lze ovládat intuitivně a je dokonale ergonomické. Přepínač režimu je umístěn pod řídítky a lze na něj dosáhnout palcem i během jízdy. Jako zpětná vazba slouží nejen zobrazení režimu na displeji, ale také jasně viditelný LED pruh na dálkovém ovladači, který mění barvu podle úrovně asistence.

 

 

Centrální displej

Barevný displej umístěný uprostřed řídítek je snadno čitelný v každé situaci díky transflektivnímu designu. Aktuální data z jízdy a systémové informace se zobrazují na čtyřech různých obrazovkách. Je také možné zobrazit a analyzovat tréninkové údaje, jako je měření tepu, kadence šlapání nebo spotřeba kalorií.

 

Zcela nový karbonový rám

Estetický, silný a robustní. Pro FLYON jsme navrhli zcela novou rámovou platformu vyrobenou z vysoce kvalitního karbonu. Co se týče osvětlení, systém Haibike ePerformance přesvědčí vysokou úrovní integrace. Dále jsme vyvinuli novou, prostorově úspornou možnost montáže baterie - otevírání rámu, který je lehčí a také stabilnější, se zmenšuje zatlačením baterie do dolní trubice.
Dvojitá zadní světla

S Haibike Twin Tail Lights se nemusíte bát projížděk ani v noci. Osm vysoce účinných LED diod je snadno viditelných nejen zezadu, ale i ze strany.

Nejsilnější motor

Vyjet ty nejstrmější kopce, "letět" si nad stezkou, překonávat hranice a rozšiřovat je. Potřebnou energii vám k tomu dodá nejsilnější středový motor na trhu TQ HPR120S. Tento dynamický motor jsme vyvinuli s naším technologickým partnerem TQ a poskytuje točivý moment až 120 Nm. Velkou novinkou je integrace motoru přímo do rámu.

Nejlepší ochrana

Motor je chráněn vlákny vyztuženým plastovým krytem, který účinně chrání motor před vlivy prostředí jako jsou nečistoty nebo nárazy kamenů.

V noci jako ve dne

Proč vyrážet na obtížné stezky a náročné trasy jen během dne? S  novým světelným systémem Haibike Skybeamer si můžete i za tmavé noci připadat jako ve dne. Samotné světlo je dostupné ve třech verzích, a to se 150, 300 a 5.000 lumeny. Se Skybeamerem 5000 jsme vyvinuli nezávislý systém poskytující světlo jako ve dne. Samozřejmostí je možnost přepnout světlo do slabšího režimu, a to buď ručně prostřednictvím dálkového ovladače, anebo plně automaticky prostřednictvím světelného senzoru v displeji.
Už žádné kabely

Na systému FLYON jsme nastavili i nové standardy pro vedení kabeláže. Jak u verze s pevným rámem, tak u kol s plným odpružením jsou všechny elektrické, hydraulické i mechanické kabely vedeny výhradně středem rámu. Kromě bezpečnosti a lepší funkčnosti  pak více vynikne i elegantně tvarovaný rám.


Dva převodníky

Speciálně zkonstruovaná rozeta s 38 nebo 42 zuby převádí hnací sílu motoru přímo na řetěz. Menší převodník je určen pro horská kola, větší pro ostatní typy.

 

Baterie 630 Wh

S naším technologickým partnerem BMZ jsme vyvinuli 48 voltovou baterii s extrémně vysokou hustotou energie a kapacitou 630 Wh. Uvnitř rámu se baterie připojuje pomocí magnetu. Proti krádeži je zabezpečena zámkem vyvinutým ve spolupráci s firmou ABUS.

Rychlost měří senzorový disk

Nově vyvinutý senzorový disk vysílá do systému 18 signálů za jedno otočení kola a měří tedy rychlost 18krát lépe než ostatní systémy dostupné na trhu. Vzhledem k tomu je systém schopný rozeznat akceleraci i z nejmenšího pohybu kola a mnohem rychleji a dynamičtěji reagovat na měnící se podmínky, např. začátek kopce. Samotný senzor je bezpečně umístěn a integrován v levé zadní části rámu.

Blokace přetočení řídítek

Zámek hlavy na modelech FLYON omezuje točicí úhel řídítek a zabraňuje tak jejich přetočení. V případě pádu tak nemůže dojít k poškození rámu a komponent, jako jsou brzdy nebo přehazovačka.

Další informace o příslušenství a jak ho ke svému kolu připevnit se dozvíte v článku Modular rail system (MRS).