HAIBIKE,CRUSSIS,BEANY.GARANČNÍ SERVIS ZDARMA. DLOUHOLETÉ ZKUŠENOSTI. SKLADEM VŠECHNY PRODUKTY OD SCOOT & RIDE. KAMENNÁ PRODEJNA: BĚLOHORSKÁ 646/12, PRAHA 6.

Jak vybrat snowboard

Délka snowboardu:

Délka snowboardu by měla být po bradu. Pro freestyle můžete volit o něco kratší snowboard, ale není to pravidlem. Příliš krátké prkno by se vám mohlo v oblouku přetáčet, naopak s příliš dlouhým prknem je obtížné přejít do oblouku a je celkově hůře ovladatelné.

Určitě tedy hlavním kritériem by měli být vaše zkušenosti.

 

Typ prohnutí:

Dalším kritériem při výběru nového prkna je typ jeho prohnutí, jedná se o Camber, Rocker, Flat. O jaký typ jde, nejlépe poznáte, když snowboard položíte na rovnou podlahu a podíváte se na něj z profilu, tak uvidíte, kde je prohnuté a dotýká se země.

Začátečníkovi bude nejvíce vyhovovat prohnutí Rocker, který více odpouští chyby. Opačné prohnutí Camber je vhodnější pro zkušenější jezdce, protože se u něj snadněji může kousnout hrana a tak je dobré mít snowboard pod maximální kontrolou. Oproti prohnutí Rockeru vyniká Camber vyšším popem a přesnějším ovládáním. Flatový tvar s téměř nulovým prohnutím zajišťuje stabilitu v každém terénu, avšak nejvíce se používá ve snowparku. Hybridní prohnutí je kombinací camberu a rockeru dohromady, díky čemuž se stává univerzálním all-mountain boardem. 

Flex snowboardu:

Dalším důležitým aspektem při výběru snowboardu je Flex neboli tuhost a pružnost.

Snowboardy s měkčím flexem jsou vhodnější pro začátečníky. Snowboard je snáze ovladatelný a odpustí více chyb. Tento typ snowboardu je vyhledáván také pro freestyle, kde snowboarďáci tráví většinu času jibbováním (jízda po překážkách). Při rychlejší jízdě měkký snowboard není tak přesný v oblouku a nelze se z něj odrazit tak svižně jako z tužšího prkna.

Snowboardy s tvrdším flexem předpokládají zkušenou, rychlou jízdu. Při rychlé jízdě drží lépe na hraně a celkově na zmrzlém povrchu. To, jak tuhý snowboard zvolit, záleží tedy na zkušenosti jezdce, stylu jízdy a hmotnosti – lehčí jezdci by měli volit raději měkčí snowboard.

 

Šířka snowboardu:

I šířka snowboardu je důležitým parametrem. Jde o to, aby jezdec při jízdě v oblouku nedosahoval špičkami nebo patami bot až na sjezdovku. Jezdci s velikostí boty  EU 45 a větší by se měli při výběru prkna koukat po širších snowboardech označení Wide. S takovým prknem budou schopni řezat oblouky, aniž by při tom brousili špicemi svah. Vyrábí se i snowboardy ve verzích Mid-Wide, který je mírně šiřší a Super-Wide, které jsou pro opravdu velká chodidla.

 

Dámské snowboardy:

Tyto snowboardy zohledňují specifika dámské postavy. Dívky mají jinak posazené těžiště než muži, mají menší chodidla, jiný poměr výška/váha. Všechny tyto odlišnosti výrobci promítají do geometrie a konstrukce dámských snowboardů.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Snowboardy z naší nabídky.

 

Záznamy nebyly nalezeny...

NEJLEPSI CENY
GARANČNÍ SERVIS ZDARMA
DLOUHOLETÉ ZKUŠENOSTI.
DOPRAVA ZDARMA