Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že v pátek 5.7. bude naše provozovna zavřena z důvodu svátku. Děkujeme za pochopení. 🎉🎊"

MIPS

SYSTÉM OCHRANY MOZKU MIPS®

 

CO JE TO MIPS?

MIPS je vrstva s nízkým třením uvnitř helmy, která umožňuje, aby se hlava při šikmém nárazu otáčela ve vztahu k helmě. Podstatně tak snižuje rotační intenzitu a možné poškození mozku.

JAK LIDÉ PADAJÍ?

Běžné helmy jsou testovány na pád kolmo na pevnou podložku. Jsou vyrobeny k ochraně hlavy před přímým/radiálním nárazem. MIPS již více než 15 let zkoumá pády, které se stávají ve skutečnosti. Ve spolupráci s předními světově uznávanými neurochirurgy a odborníky potvrdil MIPS®, že při pádu dopadá člověk ve většině případů hlavou na zem v určitém úhlu, čímž dochází k otřesu mozku způsobenému rotačním nárazem. Ten může zapříčinit poškození mozku. Helma vybavená systémem MIPS® většinu této rotační energie pohltí, a je tak schopna zajistit vám vyšší ochranu. V případě, že by se vám přece jenom podařilo dopadnout na hlavu kolmo, helma se systémem MIPS® vás ochrání stejně dobře jako běžná helma.

 

MIPS®

 
MIPS

MIPS® JE SYSTÉM OCHRANY MOZKU – URČENÝ K PŘIDÁNÍ OCHRANY PŘILEB.

 

MIPS ® Brain Protection System (BPS) se nachází uvnitř helmy, obecně mezi komfortním polstrováním a EPS (vysoce kvalitní pěna používaná ke snížení energie).

 

Při určitých nárazech může MIPS ® BPS snížit škodlivé síly přenášené do mozku.

 

MIPS ® je zkratka pro Multi-directional Impact Protection System.

Jak to funguje

JAK TO FUNGUJE

 

MIPS ® Brain Protection System (BPS) je navržen tak, aby přidal ochranu proti rotačnímu pohybu přenášenému do mozku. Rotační pohyb ovlivňuje mozek a zvyšuje riziko drobných a těžkých poranění mozku. Při implementaci do helmy může MIPS ® BPS snížit rotační pohyb přesměrováním energií a sil jinak přenášených do mozku.

 

Jádrem MIPS ® BPS je vrstva s nízkým třením, která umožňuje pohyb hlavy o 10-15 mm vzhledem k helmě ve všech směrech, čímž se snižuje rotační pohyb mozku. MIPS ® BPS dělá vaši helmu bezpečnější a poskytuje ochranu.

Rotační síla s běžnou helmou a s helmou vybavenou MIPS

Testování založené na realitě

TESTOVÁNÍ ZALOŽENÉ NA REALITĚ

 

Statistiky ukazují, že k mnoha poraněním mozku dochází v důsledku šikmých nárazů do hlavy. Při standardních testech na přilbu však přilba spadne vertikálně na rovný povrch, což nevytváří šikmý náraz. Tyto výsledky jsou užitečné pro měření přesných vertikálních dopadů, ale horší pro měření realističtějšího scénáře šikmého dopadu.

 

Testovací zařízení MIPS ® je vyvinuto pro testování nárazů pod úhlem pro simulaci pádu při nárazu.