HAIBIKE,CRUSSIS,BEANY.GARANČNÍ SERVIS ZDARMA. DLOUHOLETÉ ZKUŠENOSTI. SKLADEM VŠECHNY PRODUKTY OD SCOOT & RIDE. KAMENNÁ PRODEJNA: BĚLOHORSKÁ 646/12, PRAHA 6.

KOROYD

Ochrana před tvrdými nárazy s technologií Koroyd

 Není to jen módní trend. Bezpečnost by zkrátka při extrémních sportech a outdoorových aktivitách měla hrát první ligu.

 

Společnosti, které se věnují výzkumu a vývoji ochranných produktů jako jsou přilby či chrániče, vynalezly technologii Koroyd®. Ta má vynikající absorpční vlastnosti a pro ochranu vašich šišek je tak jako stvořená. Chrání exponované části těla před nepříjemnými a nebezpečnými nárazy nevídaným způsobem.

Ochrana před tvrdými nárazy s technologií Koroyd

Co tedy ten Koroyd® je?

Pojďme se na technologii Koroyd® podívat více zblízka a říct si, jak vlastně funguje. Koroyd® je vrstva tvořená z kopolymerových trubiček, které se využívají jako protinárazové jádro u mnoha produktů, například bike helem Smith.

 

Tímto způsobem dokáže Koroyd® eliminovat špatné následky některých pádů či srážek. Kromě vynikajících absorpčních vlastností je taky lehoučký, což ocení hlavně výkonnostní sportovci, kteří počítají každý gram navíc.

Patentovaný proces výroby

Koroyd® vzniká během patentovaného výrobního procesu, který zahrnuje několik kroků:

  • Extruze kopolymeru
  • Tepelným svářením se vnější jádro roztaví a vzniká tak silný a konzistentní spoj mezi všemi trubičkami

Zkrátka tím, že se desítky tisíc trubiček z extrudovaného kopolymeru tepelně svaří k sobě, vzniká struktura, která vás chrání před tvrdými nárazy a pády. Vzniká tak technicky dokonalé ochranné jádro Koroyd®.

Proces výroby technologie Koroyd® vysvětluje i následující video:

 

A jak to vlastně funguje?

Aby se předešlo život ohrožujícím zraněním, vaše přilba by měla absorbovat obě nárazové síly - přímou (lineární) sílu a zároveň rotační pohyb. Ve srovnávacích testech s jinými technologiemi se ukázalo, že Koroyd® absorbuje nejpřímější sílu (lineární) bez ohledu na typ nárazu (přímý nebo šikmý). To znamená, že tak snižuje tlak na vaši hlavu a tím i riziko poškození hlavy tupým nárazem. Absorbováním maximálního množství síly ze všech typů nárazů je Koroyd® také schopný omezit rotační pohyb, který by mohl zasáhnout váš mozek v důsledku šikmého nárazu.

Ochrana před tvrdými nárazy s technologií Koroyd

Dokonalá ochrana díky třem základním vlastnostem

Výjimečná absorpce energie nárazu

Kombinací přesného a jedinečného tepelného sváření vzniká struktura s mimořádně efektivními vlastnostmi absorpce energie. V případě nárazu se tato struktura potom chová jako ochranná vrstva, která pohltí energii nárazu a zbortí se.

Damage Control

Maximální prodyšnost

Díky technologii AeroCore a otevřenosti struktury Koroyd® je tato ochrana plně prodyšná a díky tomu zajišťuje neustálý odvod teplého vzduchu a přívod vzduchu chladivého.

Bezkonkurenční ochrana

Každá oblast Koroyd® je zkonstruovaná podle přesných požadavků na tvrdost, velikost a hrubost, aby poskytovala co největší odolnost vůči nárazu a zároveň vypadala elegantně a esteticky.

Při nárazu se struktura Koroydových trubiček okamžitě a důsledně deformuje, čímž absorbuje více síly z nárazu a je tak mnohem spolehlivější než u jiných technologií.